Zábava na Donovaloch

Zábava na Donovaloch

Autor: zornicka
Kategória: Rodiny s deťmi Zábava a voľný čas

Cez leto viete zažiť na Donovaloch veľké množstvo zábavy. Stačí si len vybrať.

Netradičná dedinka Habakuky vám dokáže, že rozprávky môžu ožívať. Je ideálna pre rodinné výlety, lebo svojou originalitou zaujme nie len vaše deti, ale aj vás. Rozprávkovú dedinku tvoria domčeky a atrakcie v štýle ľudovo-fantazijnej architektúry s odkazom na rozprávky Pavla Dobšinského, ako napríklad Laktibrada, Popolvár, Zlatá Pridala a ďalšie. Vďaka interaktívnym divadelným predstaveniam, ukážkou ľudových remesiel alebo už spomínanou architektúrou sa tu jednoznačne nudiť nebudete.

Pár metrov od nás sa nachádza aj Fun Aréna, ktorá svojím návštevníkom ponúka toboganovú bobovú dráhu, ktorá vám zdvihne adrenalín vďaka siedmim skokom a jedenástim zákrutám. V zábave môžete pokračovať v lanovom centre, kde nájdete 500 metrov dlhé lanové dobrodružstvo vo výške 2 metrov nad zemou. Najžiadanejšia atrakcia je bungee trampolína a spolu s ňou aj 8-stanovisková trampolína, na ktorej sa deti do sýtosti vyšantia.

Pre tých odvážnych je aj možnosť pozrieť si Donovaly z vtáčej perspektívy a to vďaka tandemovému letu, samozrejme spolu s inštruktorom. Let trvá 10-15 minút vo výške 200-500 metrov.
Ak chcete aby deti mali nie len zážitok ale sa aj niečo naučili, nachádza sa tu aj vodný zážitkovo-edukačný park s 9 atrakciami – Myšiačikov detský park.

Ak nás navštívite len cez víkend a budete chcieť spoznať Donovaly a užiť si všetky atrakcie ktoré ponúkajú, môžete si zapožičať moderné e-kolobežky. Stihnete všetko čo si naplánujete a k tomu ekologickým spôsobom